پنجره دوجداره و کاهش گرمای کره زمین

امروزه در اکثر خبر هایی که به گوش ما میرسد و اکثر خبر گذاری ها از گرم شدن کره زمین به ما اخطار میدهند و ما را نیازمند به انجام عمل جدی برای جلوگیری از این روند افزایش گرمای کره زمین میدانند.

یکی از عواملی که باعث افزایش دمای کره زمین میشود, گاز های گلخانه ای میباشند, در پی آن خسارت های جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. عواملی چون خشکسالی, افزایش میزان آتش سوزی در جنگل ها, کاهش شدید میانگین بارندگی, افزایش سطح آب دریاها که به دنبال ذوب شدن یخچال های طبیعی در قطب ها میباشد, همه و همه از خسارت هایی است که برای همه انسان ها جبران ناپذیر و تلخ خواهد بود.

استفاده از پنجره دوجداره باعث کاهش مصرف انرژی میشود. گرم شدن کره زمین برای همه انسان ها خطرناک است و به گونه ای نیست که فقط افرادی را در مناطق خاص تحت تاثیر قرار دهد و بنابراین باید همه افراد در جلوگیری از گرم شدن کره زمین, زیستگاه بشریت کوشا باشند و تمام تلاش خود را انجام دهند.

حال به بررسی تاثیر پنجره دوجداره بر این روند گرم شدن خواهیم پرداخت.

در اکثر کشور ها و به خصوص کشور های صنعتی بیشتر از 50% از انرژی استفاده شده در ساختمان های مسکونی و تجاری صرف سیستم گرمایشی و سرمایشی و تعادل میزان دمای داخل ساختمان ها میشود که این مقدار انرژی باید به شدت کاهش پیدا کند. در حال حاضر یکی از عوامل افزایش انتشار گاز های گلخانه ای استفاده زیاد و نادرست انرژی گرمایی میباشد. کاهش تبادل دما میتواند مقدار انرژی گرمایی مصرفی را کاهش داده و به دنبال آن کاهش گازهای گلخانه ای را خواهیم داشت. استفاده از پنجره دوجداره یکی از راه های کاهش این تبادل دما میباشد و به طور معمول پنجره دوجداره به میزان 40% از تبادل دما را جلوگیری میکند. پنجره دوجداره عایق بسیار مناسبی خواهد بود و در حال حاضر یکی از کم هزینه ترین راه ها برای عایق بندی خانه و ساختمان ها میباشد.

در حال حاضر متاسفانه در بیشتر کشور های درحال توسعه از جمله ایران, اکثر ساختمان ها دارای پنجره های سنتی هستند و کمتر از پنجره دوجداره استفاده شده که این باعث اتلاف بیهوده انرژی و گرم کردن کره زمین میباشد. پنجره دوجداره مزیت های بسیاری را نسبت به رقبای خود دارد و میتواند انتخاب مناسب تری برای ما باشد.

اشتراک مطلب در شبکه های اجتماعی

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn